1. Tik auksaspalviai retriveriai, labradorai bei panašių veislių šunys tinka kaniterapijai.
  Bet kuris tinkamo temperamento veislinis šuo ar mišrūnas norint šeimininkui po tinkamos dresūros potencialiai gali būti naudojamas kaniterapijoje. Pagal paskelbtus Amerikos temperamento testo rezultatus, Amerikos pitbulterjerai surinko daugiau balų negu daugelis kitų veislių, tame tarpe ir auksaspalviai retriveriai. Amerikos pitbultejerai surinko 86,8%, o auksaspalviai retriveriai – 85,2%.
 2. Kaniterapiniai šunys gali eiti visur kartu su savo šeimininku
  Tam, kad patektų į vietas, kur šunys paprastai neįleidžiami, kaniterapinis šuo turi turėti specialų leidimą. Jie neturi tokių teisių, kaip kad neįgaliųjų asistentai (užsienio šalyse).
 3. Kaniterapiniai šunys ir neįgaliųjų asistentai yra tas pats
  Tai yra visiškai skirtingi dalykai. Kaniterapinių šunų ir šunų-asistentų užduotys yra kitokios. Kaniterapiniai šunys naudojami įvairiems bendruomenės poreikiams – nuo skaitymo šunims bibliotekose iki senelių namų, ligoninių ir taip toliau. Tuo tarpu šunys-asistentai padeda savo neįgaliam savininkui įveikti kasdienio gyvenimo užduotis.
 4. Kaniterapijai tinkami šunys turi būti labai ramūs ir lėti.
  Daug energijos ir noro dirbti gali reikšti tobulą kaniterapinį šunį, jeigu tai yra sukoncentruota darbui. Dažnai kai reikia atlikti kažkokią užduotį, tie lėti ir ramūs šunys taip ir lieka nuošalyje. Tinkamas temperamentas, asmeninės savybės ir noras įtikti yra būtent tie dalykai, kurie yra svarbūs.
 5. Planuojant užsiimti kaniterapija, šunį reikia tam ruošti nuo mažumės
  Dresūra trunka visą gyvenimą, bet prasidėti ji gali nuo bet kokio amžiaus. Žinoma, ankstyva pradžia, galimybė sukurti stiprų pamatą jauname amžiuje yra puiku. Tačiau nesvarbu kiek treniruosite šunį, „padaryti“ tinkamą temperamentą ir įgimtą gebėjimą tampti kaniterapiniu šunimi yra neįmanoma.
 6. Prieš gaudami sertifikatą terapiniai šunys privalo lankyti specialiai tam organizuotus dresūros užsiėmimus
  Tik nedaugelis organizacijų reikalauja, kad būtų lankomos specifinės treniruotės ar jų kursas. Didžioji dalis nereikalauja mokymų prieš testuodami. Vis dėlto mokymai gali būti labai naudingi, ypač naujiems vedliams – tiek šuns paruošimui, tiek vedlio pasiruošimui būsimam darbui. Patyrusiems vedliams gali būti naudinga prisiminti bei pagilinti žinias ir įgūdžius.
 7. Iš prieglaudų paimti šunys yra netinkami kaniterapijai
  Yra daug terapinių šunų, kurie anksčiau buvo benamiai ar gyveno prieglaudoje. Gerą šunį sunku sugadinti, kad ir kiek taip vadinami žmonės stengėsi. To nereikia pamiršti ieškant šuns terapijai.
 8. Socializacijos testas ir terapinio šuns sertifikavimas yra tas pats
  Socializacijos testas gali būti gera pradžia, tačiau tai NĖRA terapinio šuns sertifikacinis egzaminas. Kaikurie pratimai šiuose testuose gali sutapti, dalis organizacijų reikalauja išlaikyti ne tik terapinio šuns, bet ir socializacijos testsą, tačiau ne visos. Iš kitos pusės, dalis draudimo kompanijų suteikia nuolaidą, jeigu socializacijos testas yra išlaikytas.
 9. Visos kaniterapijos organizacijos yra tokios pačios
  Vis labiau įsitvirtinant kaniterapijai, terapinių šunų organizacijos tampa vis populiaresnės. Jos visos skiriasi savo reputacija, testavimu, taisyklėmis, galimybėmis ir siūlomomis programomis. Todėl prieš prisijungiant su šunimi prie organizacijos svarbu apie ją sužinoti kuo daugiau.
 10. Jeigu šuo išlaikė terapinio šuns testą, jis bus nuostabus terapinis šuo
  Deja, realybėje ne visi atestuoti šunys yra nuostabūs dirbant. Testo reikalavimai yra tiksliai apibrėžti ir žinomi iš anksto, yra aišku kam reikia paruošti šunį. O  gyvenime taip nėra. Taigi, puikiai testo metu įvertintam šuniui gali būti sunku ištverti darbo metu kylantį stresą. Tai viena iš priežasčių, kodėl treniruotės negali pasibaigti išlaikius testą. Daug situacijų nėra įtrauktos į testo reikalavimus, tačiau su jomis susiduriama dirbant. Vedlys turi galvoti apie šunį ir priimti teisingus, nepriklausomai nuo išlaikytų sertifikatų. Yra žmonių, kurie sako kad jų šuo yra tinkamas terapijai, nes jie turį popierių, kuriame taip yra parašyta, tačiau dar niekada nedirbo su šunimi. Jie turi tik sertifikatą, o ne dirbantį šunį. Tai nėra tapatūs dalykai. Gražus popierius nepaverčia šuns terapiniu, tai gali tik praktika...

Parengta pagal užsienio šaltinius